Kruszynscy Kancelarie Adwokackie

dr hab. Szymon Pawelec, Prof. UW – of counsel

Adwokat w Izbie Adwokackiej w Warszawie

profesor Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych

Rozległe doświadczenie w pomocy prawnej osobom fizycznym oraz w obsłudze klientów biznesowych zgromadził występując jako pełnomocnik i obrońca w sprawach krajowych i międzynarodowych, jak również doradzając przy rozbudowanych projektach gospodarczych oraz indywidualnych zagadnieniach prawnych.

W swojej karierze współpracował z czołowymi międzynarodowymi kancelariami prawniczymi; od 2010 r. prowadzi własną kancelarię.

Jest autorem pierwszej na polskim rynku monografii poświęconej ochronie interesów spółek akcyjnych i spółek z o.o. w procesach karnych gospodarczych, całkowicie nowej w literaturze prawniczej monografii poświęconej współzależności materialnoprawnej ochrony tajemnic przedsiębiorstw z potrzebami ich należytej identyfikacji i ochrony w ramach procesu karnego, a także serii publikacji dotyczących nowego reżimu odpowiedzialności podmiotów zbiorowych w Polsce.

Kierownik Zakładu Międzynarodowego Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji UW, Szkołę Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Floryda oraz Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu Cambridge.